Akce

22/11/2019 3. sympozium zdravotní péče o hudebníky

Dovolujeme si Vás pozvat na další sympozium naší společnosti, které se uskuteční 22. listopadu od 17hod. v koncertním sále Konzervatoře Jana Deyla v Praze.

Těšit se můžete na paní primářku MUDr. Alenu Schmoranzovou, která nám představí Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou, špičkové pracoviště, které vrátilo do hry nejednoho hudebníka. Její kolega, významný český chirurg MUDr. Tomáš Hellmuth, naváže krátkým příspěvkem o nemocech lokte. Pozvání na naše sympozium dále přijal profesor Hans-Christian Jabusch, prominentní osobnost německé hudební fyziologie a lékařský šéf Institutu pro medicínu hudebníků v Drážďanech, který nás seznámí se svou studií na téma bolesti související s hrou na hudební nástroj. Dalším přednášejícím je Marta Němcová, Ph.D. z Institutu hudební a preventivní medicíny v Curychu, která bude mít přednášku na téma funkčních poruch ruky a významu pasivní pohyblivosti pro hru na hudební nástroj.

17:00 Management and outcome of playing-related pain in musicians: A long-term follow up study in 123 patients – prof. H.-Ch. Jabusch (přednáška prof. Jabusche bude v angličtině bez tlumočení; videozáznam přednášky s českými titulky bude uveřejněn v členské sekci našich našich webových stránek začátkem příštího roku.)
18:15–18:30 přestávka
18:30 Prezentace ÚCHRaPCH Vysoké nad Jizerou – prim. MUDr. A. Schmoranzová
19:00 Onemocnění lokte z pohledu chirurga – MUDr. T. Hellmuth
19:30–19:45 přestávka
19:45 Dar i výzva: rozdíly v pohyblivosti rukou mezi instrumentalisty a příklady individualních řešení při hře na hudební nástroj – M. Němcová, Ph.D.
21:00 předpokládané ukončení akce

Vzhledem k omezené kapacitě sálu prosíme všechny účastníky o předchozí registraci přes náš registrační formulář nebo na e-mailu info@medicinahudebniku.cz.

Vstupné 100,-Kč při zaplacení do 20.11.2019 převodem na náš bankovní účet 2701295752/2010, vstupné na místě 150,-Kč v hotovosti. Pro členy České společnosti pro hudební fyziologii a medicínu hudebníků, studenty a pedagogy Konzervatoře Jana Deyla je vstupné zdarma.

Tuto akci podpoři Česko-německý fond budoucnosti.


17/09/2019 Nový článek na OperaPlus: MUDr. Pavel Drbal – Cvičte tak, abyste neškodili tělu ani hlavě

MUDr. Pavel Drbal přináší třetí díl cyklu Jak medicína pomáhá hudebníkům, který se věnuje léčbě potíží souvisejících s hrou na hudební nástroj.